ODZYSKIWANIE DANYCH

Drogi użytkowniku, jeżeli straciłeś dane to zachowaj spokój. W kilku następnych zdaniach dowiesz się co warto a czego nie warto robić.

Jeżeli Twój dysk jest fizycznie sprawny a dane zostały utracone w wyniku nieprawidłowej instalacji systemu, usunięcia , uszkodzenia partycji dysku to w 99% można je odzyskać używając dobrego i bezpiecznego oprogramowania.

Są serwisy komputerowe, które oferują usługi odzyskiwania danych. Dysponują programami ogólnie dostępnymi i bardzo podstawową wiedzą. Oddanie dysku do serwisu komputerowego będzie na pewno lepszym pomysłem niż próba samodzielnego odzyskiwania ( jeżeli nie robiliśmy tego wcześniej). Oddanie dysku do zwykłego serwisu pozornie jest tańszym rozwiązaniem ponieważ w naszym Centrum odzyskiwania danych wykonamy dla Ciebie usługi, które oni mogą zrobić we własnym zakresie, w porównywalnej cenie.

 

Odzyskiwanie danych. Nasza firma zajmuje się odzyskiwaniem danych z dysków, kart pamięci oraz innych nośników pamięci. Każdemu może zdarzyć się utrata cennych informacji bez których nie będziemy mogli wykonywać swojej pracy.
Aby zabezpieczyć się przed wszystkimi czynnikami powodującymi utratę danych zalecamy wykonywanie okresowych kopii bezpieczeństwa istotnych dla Państwa informacji.

Uszkodzenia logiczne:

Pojawiają się gdy doszło do naruszenia integralności struktury logicznej danych. Sam nośników nie uległ uszkodzeniu.

Najczęstsze przyczyny:
– działanie wirusa,
– problemy z partycją spowodowanej np przez nagły restart komputera,
– przerwa w dostawie energii elektrycznej,
– skoki napięcia,
– błędy oprogramowania.
– przypadkowa kasacja danych.

Uszkodzenie mechaniczne / fizyczne

Mamy z nimi do czynienia gdy doszło do uszkodzenia elementów mechanicznych lub elektroniki dysków twardych.
Odzyskanie danych z dysku twardego wymaga wtedy użycia nowoczesnych technologii i warunków laboratoryjnych.

USUWANIE DANYCH
W ramach naszej działalności oferujemy Państwu także skorzystanie z usługi „usuwanie danych” polegającej na nieodwracalnym usunięciu (zamazaniu) danych, które wg. Państwa powinny ulec całkowitemu zniszczeniu.