Usuwam zabrudzenia z wentylatorów, radiatorów, zasilaczy, płyt głównych itd. Istotnym elementem wpływającym na sprawne działanie każdego sprzętu komputerowego jest jego układ chłodzenia.

Kurz znajdujący się w wnętrzu komputera jest zagrożeniem dla Twojego komputera stacjonarnego i laptopa, z czasem może doprowadzić do przegrzewania się podzespołów a w konsekwencji do ich uszkodzenia. Nie bądź obojętny, zadbaj o swój sprzęt! Oferuję Państwu usługę czyszczenia i konserwacji komputera stacjonarnego lub laptopa. Niewielkim kosztem mogą Państwo przedłużyć działanie swojego sprzętu i uniknąć wysokich kosztów wymiany przegrzanych podzespołów.

Dodatkowo proponujemy wymieniam pasty termoprzewodzące pod procesorem i chipsetach płyt głównych oraz kart graficznych. W swojej pracy używam wysokiej klasy markowej pasty termoprzewodzącej, co gwarantuje stabilizację temperatury podzespołów a nawet zbicia temperatury o 4-5 stopni względem tradycyjnej pasty termoprzewodzącej.

Konserwację komputerów stacjonarnych i laptopów powinno się przeprowadzać w zależności od obciążenia i warunków pracy przynajmniej raz na rok. Częstym sygnałem o konieczności przeprowadzenia konserwacji jest głośna i nieprzerywalna praca wentylatora. Wielu użytkowników zauważa ten fakt już kilka miesięcy po zakupie laptopa, wentylator załącza się częściej oraz pracuje głośniej, a obudowa w okolicy klawiatury bardziej się nagrzewa.

W przypadku gdy dokonywana jest naprawa która wiąże się z wymontowaniem płyty głównej zawsze dokonywana jest pełna konserwacja, czyszczenie układu chłodzącego, wymiana pasty termoprzewodzącej na nową.